PPUH Nautex sp. z o.o.
  Witaj Firma   Naprawy Metalock   Jednostki pływaj±ce   Obiekty stacjonarne   Lokomotywy   Kontakt  
Naprawy metod± Metalock

Oferujemy również usługi w zakresie napraw uszkodzonych kadłubów, skrzyń korbowych silników oraz korpusów żeliwnych maszyn i urz±dzeń metod± Metalock.

W swojej ponad 26-letniej działalno¶ści wykonali¶śmy ponad 140 napraw i regeneracji różnych bloków, skrzyń i korpusów. Były to w większości podzespoły silników spalinowych z lokomotyw taboru szynowego PKP, jak i również przewoĽźników prywatnych. Zdecydowana ich część była po poważnych awariach silników (urwany tłok, pęknięty korbowód, itp.). Następstwem awarii były uszkodzenia płaszczy wodnych w bloku (wybite otwory), zniszczone osadzenia tulei cylindrowych, pęknięte b±dĽź wybite jarzma łożysk głównych, pęknięte płyty podgłowicowe, a w szczególności przej¶ścia wodne oraz inne uszkodzenia. Po wykonaniu przez nas regeneracji, kadłuby odzyskuj± swoj± pierwotn± konstrukcję. Pomimo postępu metod regeneracji nie wszystkie uszkodzone podzespoły nadaj± się do naprawy. W zwi±zku z tym, jesteś¶my w stanie dokonać każdorazowej wstępnej weryfikacji w miejscu gdzie znajduje się uszkodzony kadłub silnika b±dĽź korpus urz±dzenia.

Możemy pochwalić się:

  • pozytywnymi rezultatami dotychczasowych realizacji napraw,
  • posiadanymi technologiami oraz dużym doświadczeniem w zakresie regeneracji kadłubów silników spalinowych,
  • a co najważniejsze
  • całkowitym brakiem reklamacji.

Posiadamy Świadectwo uznanego przez PKP CARGO S.A. wykonawcy usługi - naprawa skrzyń korbowych silników spalinowych i korpusów turbosprężarek.


wszystkie prawa zastrzeżone dla PPUH Nautex sp. z o.o. ©2003-2015